Vítejte na stránkách KAMNAzKANADY.cz

Čistič komínů čistící špalek ERES

Čistící briketa pro čištění komínů, kouřovodů a topenišť. Čistič komínů ERES – čistící špalekv pomáhá odstranit usazeniny sazí v komínu a kouřovodech. Komínový čistící špalek ERES obsahuje pouze přírodní palivo a neobsahuje pojiva, která mohou zhoršit funkci chemické přeměny na neškodný popel. Aktivní prvky jsou umístěny uprostřed špalku a při dosažení teploty přes 550°C začnou uvol%novat saze a dehet. Rozměry cca 80x80-300 mm.

Popis

  • vhodné pro všechny typy krbů, komínů a kamen na dřevo či uhlí
  • odstraňuje hořlavé i nehořlavé usazeniny - dehet, saze a creosot
  • aktivní (čistící) prvky uprostřed špalku = optimální funkce
  • osahuje pouze přírodní palivo a žádné další účinnost a pojí se znovu s částmi sazí.

Návod

Roztopte kamna na provozní teplotu a poté přiložte ERES - komínový čistič (včetně papírového obalu). Čistící špalek není samozápalný. během hoření špalku se čistící prvky usazují na vnitřní stěnách komínu a kouřovodu. To umožňuje následné odlupování a opadávání creosotu a dehtu z vnitřních stěn komínu. Zbytky na stěnách jsou již nehořlavé a jdou snadno mechanicky odstranit.

Jak často

  • 1 špalek ERES každých 60 dní (každodenní topení)
  • 1 špalek ERES každých 90 dní (příležitostní topení).

Jak funguje

 Při topení dřevem není spalovací proces nikdy dokonalý. Kouř z ohně obvykle obsahuje tmavě hnědé nebo černé látky, které mají dehtový zápach. Tyto látky, především saze a creosot, se usazují na stěnách kouřovodu a komínu. Saze jsou 99,9 % uhlík a dají se chemickou cestou odstranit. Creosot vzniká nedokonalým spalováním dřeva s velkým obsahem vody. Je to také uhlík, ale s vodou tvoří na stěnách tvrdé zesklovatělé usazeniny. Toto se již odstraňuje hůře a chemicky se musí působit déle.

Při silných usazeninách je vyčištění kouřových cest kominickými štětkami obtížné. Postupem času se při topení dřevem usazují saze a creosot na vnitřních stěnách komínu a kouřových rour. Saze jsou vysoce hořlavý materiál, který při vznícení způsobí oheň v komínu. Teplota dosahuje až 1000°C a je vysoké riziko zapálení objektu. Velmi často se musí komín opravit nebo vyměnit. Těmto problémům lze předcházet speciálním čistícím špalkem, který obsahuje speciální přísady, které usazeniny spálí nebo silně omezí.

Dřevěný čistící špalek je vyroben z dřevěných hoblin, kde uprostřed jsou chemické látky, které se postupně uvolňují. Kouřovými plyny odcházejí přes kouřovod a komín. Zde působí chemicky na uhlík, kde se postupně mění na popel a bude se odlupovat z vnitřní stěny komínu a padat v podobě malých zrn dolů. Creosot jako tvrdá uzavřená hmota se mění na popel pomaleji. Na odstranění usazenin je potřeba více čistících špalků. Po 2 týdnech se projeví chemická reakce a creosot se začne lámat a odlupovat se. Nyní je velmi snadné usazeniny mechanicky odstranit. Zbytky creosotu jsou podstatně menší, a tím se snižuje riziko vzniku ohně ve vašem komínu. Tyto zbytky jsou zároveň křehčí a lámavější a umožňují snadnější mechanické čištění.

Dostupnost - obvykle skladem

Cena:


DOPORUČUJEME TATO KANADSKÁ KAMNA